✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Satco 4.29w TL-3.75 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 13v Clear Bulb
Description
Satco 4.29w TL-3.75 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 13v Clear Bulb
Features:- Watts: 4.29W, Rated Life: 500 hrs
- Volts: 13V, Shape: TL-3.75
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 4.29W |
| Volts | 13V |
| Shape | TL-3.75 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
$8.00
Satco 4.29w TL-3.75 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 13v Clear Bulb—
$8.00
More Images


Satco 4.29w TL-3.75 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 13v Clear Bulb
Description
Satco 4.29w TL-3.75 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 13v Clear Bulb
Features:- Watts: 4.29W, Rated Life: 500 hrs
- Volts: 13V, Shape: TL-3.75
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 4.29W |
| Volts | 13V |
| Shape | TL-3.75 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 4.29w TL-3.75 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 13v Clear Bulb
Features:- Watts: 4.29W, Rated Life: 500 hrs
- Volts: 13V, Shape: TL-3.75
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Temperature: Warm White, CCT (Kelvin): 2700K
Specs
| General | |
| Watts | 4.29W |
| Volts | 13V |
| Shape | TL-3.75 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |




