✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Satco 9w G5.75 miniature BA15d Bayonet Double Contact base 13v Clear Bulb
Description
Satco 9w G5.75 miniature BA15d Bayonet Double Contact base 13v Clear Bulb
Features:- Watts: 9W
- Volts: 13V, Shape: G5.75
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 4L
- Rated Life: 5000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 9W |
| Volts | 13V |
| Shape | G5.75 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 4L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 5000 |
| Physical | |
| MOL | 1.44 |
| MOD | 0.72 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
$3.00
Original: $10.00
-70%Satco 9w G5.75 miniature BA15d Bayonet Double Contact base 13v Clear Bulb—
$10.00
$3.00Satco 9w G5.75 miniature BA15d Bayonet Double Contact base 13v Clear Bulb
Description
Satco 9w G5.75 miniature BA15d Bayonet Double Contact base 13v Clear Bulb
Features:- Watts: 9W
- Volts: 13V, Shape: G5.75
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 4L
- Rated Life: 5000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 9W |
| Volts | 13V |
| Shape | G5.75 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 4L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 5000 |
| Physical | |
| MOL | 1.44 |
| MOD | 0.72 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 9w G5.75 miniature BA15d Bayonet Double Contact base 13v Clear Bulb
Features:- Watts: 9W
- Volts: 13V, Shape: G5.75
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 4L
- Rated Life: 5000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 9W |
| Volts | 13V |
| Shape | G5.75 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 4L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 5000 |
| Physical | |
| MOL | 1.44 |
| MOD | 0.72 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |





