
Satco 4.32w B3.5 miniature Single Contact Mini Flange base 8.63v Clear Bulb
Description
Satco 4.32w B3.5 miniature Single Contact Mini Flange base 8.63v Clear Bulb
Features:- Watts: 4.32W
- Volts: 8.63V, Shape: B3.5
- Base: Single Contact Mini Flange, Ansi Base: P13.5s
- Finish: Clear, Lumens: 5L
- Rated Life: 15 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 4.32W |
| Volts | 8.63V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Single Contact Mini Flange |
| Ansi Base | P13.5s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 5L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 15 |
| Physical | |
| MOL | 1.25 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | Silver |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $8.00
-70%$8.00
$2.40Satco 4.32w B3.5 miniature Single Contact Mini Flange base 8.63v Clear Bulb
Description
Satco 4.32w B3.5 miniature Single Contact Mini Flange base 8.63v Clear Bulb
Features:- Watts: 4.32W
- Volts: 8.63V, Shape: B3.5
- Base: Single Contact Mini Flange, Ansi Base: P13.5s
- Finish: Clear, Lumens: 5L
- Rated Life: 15 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 4.32W |
| Volts | 8.63V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Single Contact Mini Flange |
| Ansi Base | P13.5s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 5L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 15 |
| Physical | |
| MOL | 1.25 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | Silver |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 4.32w B3.5 miniature Single Contact Mini Flange base 8.63v Clear Bulb
Features:- Watts: 4.32W
- Volts: 8.63V, Shape: B3.5
- Base: Single Contact Mini Flange, Ansi Base: P13.5s
- Finish: Clear, Lumens: 5L
- Rated Life: 15 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 4.32W |
| Volts | 8.63V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Single Contact Mini Flange |
| Ansi Base | P13.5s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 5L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 15 |
| Physical | |
| MOL | 1.25 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | Silver |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |



















