
Satco 4.41w G6 miniature BA15d Bayonet Double Contact Base 7v Clear Bulb
Description
Satco 4.41w G6 miniature BA15d Bayonet Double Contact Base 7v Clear Bulb
Features:- Watts: 4.41W
- Volts: 7V, Shape: G6
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 1000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 4.41W |
| Volts | 7V |
| Shape | G6 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 1.44 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Satco 4.41w G6 miniature BA15d Bayonet Double Contact Base 7v Clear Bulb
Description
Satco 4.41w G6 miniature BA15d Bayonet Double Contact Base 7v Clear Bulb
Features:- Watts: 4.41W
- Volts: 7V, Shape: G6
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 1000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 4.41W |
| Volts | 7V |
| Shape | G6 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 1.44 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 4.41w G6 miniature BA15d Bayonet Double Contact Base 7v Clear Bulb
Features:- Watts: 4.41W
- Volts: 7V, Shape: G6
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 1000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 4.41W |
| Volts | 7V |
| Shape | G6 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 1.44 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |



















