
Satco 6.63w G6 miniature BA15d DC Bay base 6.5v Clear Finish Bulb
Description
Satco 6.63w G6 miniature BA15d DC Bay base 6.5v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 6.63W
- Volts: 6.5V, Shape: G6
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 6.63W |
| Volts | 6.5V |
| Shape | G6 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 1.44 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | Silver |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $12.00
-70%$12.00
$3.60Satco 6.63w G6 miniature BA15d DC Bay base 6.5v Clear Finish Bulb
Description
Satco 6.63w G6 miniature BA15d DC Bay base 6.5v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 6.63W
- Volts: 6.5V, Shape: G6
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 6.63W |
| Volts | 6.5V |
| Shape | G6 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 1.44 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | Silver |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 6.63w G6 miniature BA15d DC Bay base 6.5v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 6.63W
- Volts: 6.5V, Shape: G6
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 6.63W |
| Volts | 6.5V |
| Shape | G6 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 1.44 |
| MOD | 0.75 |
| Housing Color | Silver |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |



















