
Satco 8w T2.5 miniature G4 Bi Pin base 12.8v Clear Bulb
Description
Satco 8w T2.5 miniature G4 Bi Pin base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 8W
- Volts: 12.8V, Shape: T2.5
- Base: Bi Pin G4, Ansi Base: G4
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 8W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | T2.5 |
| Base | Bi Pin G4 |
| Ansi Base | G4 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 1.19 |
| MOD | 0.31 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $36.00
-70%$36.00
$10.80Satco 8w T2.5 miniature G4 Bi Pin base 12.8v Clear Bulb
Description
Satco 8w T2.5 miniature G4 Bi Pin base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 8W
- Volts: 12.8V, Shape: T2.5
- Base: Bi Pin G4, Ansi Base: G4
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 8W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | T2.5 |
| Base | Bi Pin G4 |
| Ansi Base | G4 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 1.19 |
| MOD | 0.31 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 8w T2.5 miniature G4 Bi Pin base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 8W
- Volts: 12.8V, Shape: T2.5
- Base: Bi Pin G4, Ansi Base: G4
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 8W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | T2.5 |
| Base | Bi Pin G4 |
| Ansi Base | G4 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 1.19 |
| MOD | 0.31 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
























