
Satco S1902 6w T5 F6T5/CW Cool White 8.85 inch Preheat Fluorescent Tube Light
Description
S1902 6 watts T5 F6T5/CW Cool White 8.85inch Preheat Fluorescent Tube Light
Features- G5 Bipin Base
- Cool White color
- 270 Lumens
Specs
| Abbreviation Name | F6T5/CW |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Luminous Flux (LM) | 270 |
| Maximum Overall Length (in) | 8.85 |
| Rated Life (Hours) | 5000 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 6W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $8.00
-70%$8.00
$2.40More Images


Satco S1902 6w T5 F6T5/CW Cool White 8.85 inch Preheat Fluorescent Tube Light
Description
S1902 6 watts T5 F6T5/CW Cool White 8.85inch Preheat Fluorescent Tube Light
Features- G5 Bipin Base
- Cool White color
- 270 Lumens
Specs
| Abbreviation Name | F6T5/CW |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Luminous Flux (LM) | 270 |
| Maximum Overall Length (in) | 8.85 |
| Rated Life (Hours) | 5000 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 6W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
S1902 6 watts T5 F6T5/CW Cool White 8.85inch Preheat Fluorescent Tube Light
Features- G5 Bipin Base
- Cool White color
- 270 Lumens
Specs
| Abbreviation Name | F6T5/CW |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Luminous Flux (LM) | 270 |
| Maximum Overall Length (in) | 8.85 |
| Rated Life (Hours) | 5000 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 6W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















