
Satco S2904 4w T5 F4T5/BL Blacklight 6 inch Preheat Fluorescent Tube Light
Description
Satco S2904 4 watts T5 F4T5/BL Blacklight 6 inch Preheat Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F4T5/BL |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Blacklight |
| Maximum Overall Length (in) | 6.00 |
| Rated Life (Hours) | 5000 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 4W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Satco S2904 4w T5 F4T5/BL Blacklight 6 inch Preheat Fluorescent Tube Light
Description
Satco S2904 4 watts T5 F4T5/BL Blacklight 6 inch Preheat Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F4T5/BL |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Blacklight |
| Maximum Overall Length (in) | 6.00 |
| Rated Life (Hours) | 5000 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 4W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S2904 4 watts T5 F4T5/BL Blacklight 6 inch Preheat Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F4T5/BL |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Blacklight |
| Maximum Overall Length (in) | 6.00 |
| Rated Life (Hours) | 5000 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 4W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















