
Satco S6742 18W Triple Tube 4-Pin GX24Q-2 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Description
Satco S6742 18W Triple Tube 4-Pin GX24Q-2 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Shape: Triple Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 18W
Base: GX24Q-2
Luminous Flux: 1200LM
Color Temperature: 3000K
Maximum Overall Length: 4.4 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF18DT/E/IN/830 |
| Base | GX24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 2 |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.4 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $29.00
-70%$29.00
$8.70Satco S6742 18W Triple Tube 4-Pin GX24Q-2 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Description
Satco S6742 18W Triple Tube 4-Pin GX24Q-2 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Shape: Triple Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 18W
Base: GX24Q-2
Luminous Flux: 1200LM
Color Temperature: 3000K
Maximum Overall Length: 4.4 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF18DT/E/IN/830 |
| Base | GX24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 2 |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.4 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S6742 18W Triple Tube 4-Pin GX24Q-2 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Shape: Triple Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 18W
Base: GX24Q-2
Luminous Flux: 1200LM
Color Temperature: 3000K
Maximum Overall Length: 4.4 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF18DT/E/IN/830 |
| Base | GX24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 2 |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.4 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















