
Satco S7258 5W R20 Reflector Screw-In 4100K fluorescent bulb
Description
Satco S7258 5W R20 Reflector Screw-In 4100K fluorescent bulb
Shape: R20 Reflector
Watts: 5W
Base: E26 Medium Screw
Luminous Flux: 260LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 4.21 inch
Specs
| Abbreviation Name | 5R20/41 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 2.5 |
| Incandescent Equivalent (W) | 30W |
| Luminous Flux (LM) | 260 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.21 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | R20 |
| Wattage (W) | 5W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $16.00
-70%$16.00
$4.80Satco S7258 5W R20 Reflector Screw-In 4100K fluorescent bulb
Description
Satco S7258 5W R20 Reflector Screw-In 4100K fluorescent bulb
Shape: R20 Reflector
Watts: 5W
Base: E26 Medium Screw
Luminous Flux: 260LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 4.21 inch
Specs
| Abbreviation Name | 5R20/41 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 2.5 |
| Incandescent Equivalent (W) | 30W |
| Luminous Flux (LM) | 260 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.21 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | R20 |
| Wattage (W) | 5W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S7258 5W R20 Reflector Screw-In 4100K fluorescent bulb
Shape: R20 Reflector
Watts: 5W
Base: E26 Medium Screw
Luminous Flux: 260LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 4.21 inch
Specs
| Abbreviation Name | 5R20/41 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 2.5 |
| Incandescent Equivalent (W) | 30W |
| Luminous Flux (LM) | 260 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.21 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | R20 |
| Wattage (W) | 5W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















