
Satco S7266 5W T2 Ultra Mini Spiral E12 Candelabra base 5000K fluorescent bulb
Description
Satco S7266 5W T2 Ultra Mini Spiral E12 Candelabra base 5000K fluorescent bulb
Shape: T2 Ultra Mini Spiral Light Bulb
Watts: 5W
Base: E12 Candelabra Screw
Luminous Flux: 280LM
Color Temperature: 5000K
Maximum Overall Length: 3.46 inch
Specs
| Abbreviation Name | 5T2C/50 |
| Base | E12 Candelabra Screw |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 5000K |
| Diameter (in) | 1.38 |
| Incandescent Equivalent (W) | 30W |
| Luminous Flux (LM) | 280 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.46 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 5W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $10.00
-70%$10.00
$3.00Satco S7266 5W T2 Ultra Mini Spiral E12 Candelabra base 5000K fluorescent bulb
Description
Satco S7266 5W T2 Ultra Mini Spiral E12 Candelabra base 5000K fluorescent bulb
Shape: T2 Ultra Mini Spiral Light Bulb
Watts: 5W
Base: E12 Candelabra Screw
Luminous Flux: 280LM
Color Temperature: 5000K
Maximum Overall Length: 3.46 inch
Specs
| Abbreviation Name | 5T2C/50 |
| Base | E12 Candelabra Screw |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 5000K |
| Diameter (in) | 1.38 |
| Incandescent Equivalent (W) | 30W |
| Luminous Flux (LM) | 280 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.46 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 5W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S7266 5W T2 Ultra Mini Spiral E12 Candelabra base 5000K fluorescent bulb
Shape: T2 Ultra Mini Spiral Light Bulb
Watts: 5W
Base: E12 Candelabra Screw
Luminous Flux: 280LM
Color Temperature: 5000K
Maximum Overall Length: 3.46 inch
Specs
| Abbreviation Name | 5T2C/50 |
| Base | E12 Candelabra Screw |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 5000K |
| Diameter (in) | 1.38 |
| Incandescent Equivalent (W) | 30W |
| Luminous Flux (LM) | 280 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.46 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 5W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















