
Satco S8335 18W Quad Tube 4-Pin G24Q-2 Plug-In base 3500K fluorescent bulb
Description
Satco S8335 18W Quad Tube 4-Pin G24Q-2 Plug-In base 3500K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 18W
Base: G24Q-2
Luminous Flux: 1250LM
Color Temperature: 3500K
Maximum Overall Length: 5.8 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFD18W/4P/835 |
| Base | G24Q-2 |
| Color Temperature (K) | 3500K |
| Luminous Flux (LM) | 1250 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.8 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Satco S8335 18W Quad Tube 4-Pin G24Q-2 Plug-In base 3500K fluorescent bulb
Description
Satco S8335 18W Quad Tube 4-Pin G24Q-2 Plug-In base 3500K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 18W
Base: G24Q-2
Luminous Flux: 1250LM
Color Temperature: 3500K
Maximum Overall Length: 5.8 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFD18W/4P/835 |
| Base | G24Q-2 |
| Color Temperature (K) | 3500K |
| Luminous Flux (LM) | 1250 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.8 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S8335 18W Quad Tube 4-Pin G24Q-2 Plug-In base 3500K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 18W
Base: G24Q-2
Luminous Flux: 1250LM
Color Temperature: 3500K
Maximum Overall Length: 5.8 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFD18W/4P/835 |
| Base | G24Q-2 |
| Color Temperature (K) | 3500K |
| Luminous Flux (LM) | 1250 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.8 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















