
Satco S8337 26W Double Tube 4-Pin G24Q-3 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Description
Satco S8337 26W Double Tube 4-Pin G24Q-3 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Shape: Double Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 26W
Base: G24Q-3
Luminous Flux: 1825LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 6.5 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFD26W/4P/827 |
| Base | G24Q-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 1825 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.5 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Double Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
More Images

Satco S8337 26W Double Tube 4-Pin G24Q-3 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Description
Satco S8337 26W Double Tube 4-Pin G24Q-3 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Shape: Double Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 26W
Base: G24Q-3
Luminous Flux: 1825LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 6.5 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFD26W/4P/827 |
| Base | G24Q-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 1825 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.5 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Double Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S8337 26W Double Tube 4-Pin G24Q-3 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Shape: Double Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 26W
Base: G24Q-3
Luminous Flux: 1825LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 6.5 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFD26W/4P/827 |
| Base | G24Q-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 1825 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.5 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Double Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















