
Satco S8360 5W Single Tube 4-Pin 2G7 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Description
Satco S8360 5W Single Tube 4-Pin 2G7 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Shape: Single Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 5W
Base: 2G7
Luminous Flux: 230LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 3.4 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF5DS/E/827 |
| Base | 2G7 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2 |
| Luminous Flux (LM) | 230 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.4 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 5W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Satco S8360 5W Single Tube 4-Pin 2G7 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Description
Satco S8360 5W Single Tube 4-Pin 2G7 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Shape: Single Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 5W
Base: 2G7
Luminous Flux: 230LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 3.4 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF5DS/E/827 |
| Base | 2G7 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2 |
| Luminous Flux (LM) | 230 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.4 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 5W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S8360 5W Single Tube 4-Pin 2G7 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Shape: Single Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 5W
Base: 2G7
Luminous Flux: 230LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 3.4 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF5DS/E/827 |
| Base | 2G7 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2 |
| Luminous Flux (LM) | 230 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.4 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 5W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















