
Ushio 3000223 - CF42TE/827 - 42W 2700K - 4 Pin GX24q-4 Base - Triple Tube CFL
Description
Specs
| Base | GX24Q-4 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 3200 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.7 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 42W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
Original: $12.00
-70%$12.00
$3.60More Images



Ushio 3000223 - CF42TE/827 - 42W 2700K - 4 Pin GX24q-4 Base - Triple Tube CFL
Description
Specs
| Base | GX24Q-4 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 3200 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.7 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 42W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Specs
| Base | GX24Q-4 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 3200 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.7 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 42W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |


























