
Yogi - 5 Light Halogen Vanity Fixture w/ Frosted Glass - Lamps Included
Description
Yogi - 5 Light Halogen Vanity Fixture w/ Frosted Glass - Lamps Included
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Yogi |
| Style | Transitional |
| Finish | Brushed Nickel |
| Shade | Frosted |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 5 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Shape | G9 |
| Bulb Type | Halogen |
| Bulb Wattage | 40W |
| Bulb Base | G9 |
| Width (in) | 36 |
| Height (in) | 5.625 |
| Extension (in) | 5.25 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Original: $272.00
-70%$272.00
$81.60Yogi - 5 Light Halogen Vanity Fixture w/ Frosted Glass - Lamps Included
Description
Yogi - 5 Light Halogen Vanity Fixture w/ Frosted Glass - Lamps Included
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Yogi |
| Style | Transitional |
| Finish | Brushed Nickel |
| Shade | Frosted |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 5 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Shape | G9 |
| Bulb Type | Halogen |
| Bulb Wattage | 40W |
| Bulb Base | G9 |
| Width (in) | 36 |
| Height (in) | 5.625 |
| Extension (in) | 5.25 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Yogi - 5 Light Halogen Vanity Fixture w/ Frosted Glass - Lamps Included
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Yogi |
| Style | Transitional |
| Finish | Brushed Nickel |
| Shade | Frosted |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 5 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Shape | G9 |
| Bulb Type | Halogen |
| Bulb Wattage | 40W |
| Bulb Base | G9 |
| Width (in) | 36 |
| Height (in) | 5.625 |
| Extension (in) | 5.25 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |









