✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Bulbamerica 400w LU400/U Mogul ANSI S51 High Pressure Sodium light bulb
Description
High Pressure Sodium LU 400W replacement light bulb, 20000 hours average life, E39 Mogul Screw in base, ED18 shape
Specs
| Ansi Code | S51 |
| Abbreviation Name | LU400 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 2000K |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED18 |
| Wattage (W) | 400W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
$16.19
Bulbamerica 400w LU400/U Mogul ANSI S51 High Pressure Sodium light bulb—
$16.19
More Images

Bulbamerica 400w LU400/U Mogul ANSI S51 High Pressure Sodium light bulb
Description
High Pressure Sodium LU 400W replacement light bulb, 20000 hours average life, E39 Mogul Screw in base, ED18 shape
Specs
| Ansi Code | S51 |
| Abbreviation Name | LU400 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 2000K |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED18 |
| Wattage (W) | 400W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
High Pressure Sodium LU 400W replacement light bulb, 20000 hours average life, E39 Mogul Screw in base, ED18 shape
Specs
| Ansi Code | S51 |
| Abbreviation Name | LU400 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 2000K |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED18 |
| Wattage (W) | 400W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |








