
Sylvania 18w Double Tube 2-Pin G24D-2 Base 3000K Fluorescent Bulb
Description
SYLVANIA 21112 - 18 watts T4X2 G24D-2 base Double Tube 2-Pin 3000K 1250Lumens Fluorescent Light Bulb
Specs
| Manufacturer | Sylvania |
| NAED | 21112 |
| UPC | 046135211126 |
| Base | G24D-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Light Output | 1250Lumens |
| Diameter (in) | 0.50 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Manual:
SYLVANIA 21112 CF18DD/830/ECOMore Images


Sylvania 18w Double Tube 2-Pin G24D-2 Base 3000K Fluorescent Bulb
Description
SYLVANIA 21112 - 18 watts T4X2 G24D-2 base Double Tube 2-Pin 3000K 1250Lumens Fluorescent Light Bulb
Specs
| Manufacturer | Sylvania |
| NAED | 21112 |
| UPC | 046135211126 |
| Base | G24D-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Light Output | 1250Lumens |
| Diameter (in) | 0.50 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Manual:
SYLVANIA 21112 CF18DD/830/ECOProduct Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
SYLVANIA 21112 - 18 watts T4X2 G24D-2 base Double Tube 2-Pin 3000K 1250Lumens Fluorescent Light Bulb
Specs
| Manufacturer | Sylvania |
| NAED | 21112 |
| UPC | 046135211126 |
| Base | G24D-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Light Output | 1250Lumens |
| Diameter (in) | 0.50 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















