
Philips 20w El/mDT Twist 2700k Warm White E26 Fluorescent Light Bulb
Description
20 watts El/mDT Twist 2700k Warm White E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | Dim 20W EL/mDT |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.401 |
| Luminous Flux (LM) | 1150 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.874 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Wattage (W) | 20W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Philips 20w El/mDT Twist 2700k Warm White E26 Fluorescent Light Bulb
Description
20 watts El/mDT Twist 2700k Warm White E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | Dim 20W EL/mDT |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.401 |
| Luminous Flux (LM) | 1150 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.874 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Wattage (W) | 20W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
20 watts El/mDT Twist 2700k Warm White E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | Dim 20W EL/mDT |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.401 |
| Luminous Flux (LM) | 1150 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.874 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Wattage (W) | 20W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
















