
Philips 9w Twist 4100k Cool White EL/mdT3 E26 Fluorescent Light Bulb
Description
9 watts Twist 4100k Cool White EL/mdT3 E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | 9W/841 EL/mdT3 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 2.047 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Incandescent Equivalent (W) | 40 |
| Luminous Flux (LM) | 550 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.173 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Philips 9w Twist 4100k Cool White EL/mdT3 E26 Fluorescent Light Bulb
Description
9 watts Twist 4100k Cool White EL/mdT3 E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | 9W/841 EL/mdT3 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 2.047 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Incandescent Equivalent (W) | 40 |
| Luminous Flux (LM) | 550 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.173 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
9 watts Twist 4100k Cool White EL/mdT3 E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | 9W/841 EL/mdT3 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 2.047 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Incandescent Equivalent (W) | 40 |
| Luminous Flux (LM) | 550 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.173 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
















