
Philips 9w Mini Twist 2700k Warm White EL/mdT2 Fluorescent Light Bulb
Description
9 watts Mini Twist 2700k Warm White El/mdT2 E26 Medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL-md T2 9W |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.889 |
| Luminous Flux (LM) | 500 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.366 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Philips 9w Mini Twist 2700k Warm White EL/mdT2 Fluorescent Light Bulb
Description
9 watts Mini Twist 2700k Warm White El/mdT2 E26 Medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL-md T2 9W |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.889 |
| Luminous Flux (LM) | 500 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.366 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
9 watts Mini Twist 2700k Warm White El/mdT2 E26 Medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL-md T2 9W |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.889 |
| Luminous Flux (LM) | 500 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.366 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
















