
Philips 23w 120v GU24 Twist 2700K EL/mdT Fluorescent Light Bulb
Description
23 watts 120 volts GU24 base Twist 2700K EL/mdT Fluorescent Light Bulb
Specs
| Base | GU24 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Diameter (in) | 2.40 |
| Incandescent Equivalent (W) | 100WA19 |
| Luminous Flux (LM) | 1600 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.40 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $23.00
-70%$23.00
$6.90More Images

Philips 23w 120v GU24 Twist 2700K EL/mdT Fluorescent Light Bulb
Description
23 watts 120 volts GU24 base Twist 2700K EL/mdT Fluorescent Light Bulb
Specs
| Base | GU24 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Diameter (in) | 2.40 |
| Incandescent Equivalent (W) | 100WA19 |
| Luminous Flux (LM) | 1600 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.40 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
23 watts 120 volts GU24 base Twist 2700K EL/mdT Fluorescent Light Bulb
Specs
| Base | GU24 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Diameter (in) | 2.40 |
| Incandescent Equivalent (W) | 100WA19 |
| Luminous Flux (LM) | 1600 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.40 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |














