
Philips 26w Triple Tube 4-Pin GX24q-3 3000k Warm White Fluorescent Light Bulb
Description
26 watts Triple Tube 4-Pin GX24q-3 base 3000k Warm White Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-T 26W/830/4P/A/ALTO |
| Base | GX24Q-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 83 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 1.614 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1725 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.988 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Philips 26w Triple Tube 4-Pin GX24q-3 3000k Warm White Fluorescent Light Bulb
Description
26 watts Triple Tube 4-Pin GX24q-3 base 3000k Warm White Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-T 26W/830/4P/A/ALTO |
| Base | GX24Q-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 83 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 1.614 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1725 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.988 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
26 watts Triple Tube 4-Pin GX24q-3 base 3000k Warm White Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-T 26W/830/4P/A/ALTO |
| Base | GX24Q-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 83 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 1.614 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1725 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.988 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |















