
Philips 26w Double Tube 2-Pin G24D-3 2700k Fluorescent Light Bulb
Description
Philips 26 watts Double Tube 2-Pin G24D-3 base 2700k Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-C 26W/27/ALTO 10PK |
| EAN/UPC | 046677109554 |
| Material | 927906182730 |
| Base | G24D-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.067 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1800 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.748 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $14.03
-70%$14.03
$4.21More Images



Philips 26w Double Tube 2-Pin G24D-3 2700k Fluorescent Light Bulb
Description
Philips 26 watts Double Tube 2-Pin G24D-3 base 2700k Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-C 26W/27/ALTO 10PK |
| EAN/UPC | 046677109554 |
| Material | 927906182730 |
| Base | G24D-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.067 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1800 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.748 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 26 watts Double Tube 2-Pin G24D-3 base 2700k Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-C 26W/27/ALTO 10PK |
| EAN/UPC | 046677109554 |
| Material | 927906182730 |
| Base | G24D-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.067 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1800 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.748 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















