
PHILIPS Compact Fluorescent 26w PL-C Cluster 2pin lamp
Description
This Philips Compact Fluorescent light bulb uses 26W and 105V. It works with a G24D-3 Base which is a double tube dual pin shape and has a maximum overall length of 6.74inches. This bulb has an average rated life of 10000 hours. This light has a soft color temperature of 3000k.
Specs
| Base | G24D-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 1.06 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.74 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
More Images



PHILIPS Compact Fluorescent 26w PL-C Cluster 2pin lamp
Description
This Philips Compact Fluorescent light bulb uses 26W and 105V. It works with a G24D-3 Base which is a double tube dual pin shape and has a maximum overall length of 6.74inches. This bulb has an average rated life of 10000 hours. This light has a soft color temperature of 3000k.
Specs
| Base | G24D-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 1.06 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.74 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
This Philips Compact Fluorescent light bulb uses 26W and 105V. It works with a G24D-3 Base which is a double tube dual pin shape and has a maximum overall length of 6.74inches. This bulb has an average rated life of 10000 hours. This light has a soft color temperature of 3000k.
Specs
| Base | G24D-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 1.06 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.74 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
























