
Satco 16.83w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 6.4v Clear Bulb
Description
Satco 16.83w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 6.4v Clear Bulb
Features:- Watts: 16.83W
- Volts: 6.4V, Shape: S8
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 16.83W |
| Volts | 6.4V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | Silver |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $10.00
-70%$10.00
$3.00Satco 16.83w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 6.4v Clear Bulb
Description
Satco 16.83w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 6.4v Clear Bulb
Features:- Watts: 16.83W
- Volts: 6.4V, Shape: S8
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 16.83W |
| Volts | 6.4V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | Silver |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 16.83w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 6.4v Clear Bulb
Features:- Watts: 16.83W
- Volts: 6.4V, Shape: S8
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 16.83W |
| Volts | 6.4V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | Silver |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |



















