
Satco 17.9w S8 miniature BA15d Double Contact base 6.5v Clear Bulb
Description
Satco 17.9w S8 miniature BA15d Double Contact base 6.5v Clear Bulb
Features:- Watts: 17.9W
- Volts: 6.5V, Shape: S8
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 23L
- Rated Life: 100 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 17.9W |
| Volts | 6.5V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 23L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 100 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Satco 17.9w S8 miniature BA15d Double Contact base 6.5v Clear Bulb
Description
Satco 17.9w S8 miniature BA15d Double Contact base 6.5v Clear Bulb
Features:- Watts: 17.9W
- Volts: 6.5V, Shape: S8
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 23L
- Rated Life: 100 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 17.9W |
| Volts | 6.5V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 23L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 100 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 17.9w S8 miniature BA15d Double Contact base 6.5v Clear Bulb
Features:- Watts: 17.9W
- Volts: 6.5V, Shape: S8
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 23L
- Rated Life: 100 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 17.9W |
| Volts | 6.5V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 23L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 100 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |



















