
Satco S4367 18W Triple Tube 2-Pin GX24D-2 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Description
Satco S4367 18W Triple Tube 2-Pin GX24D-2 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Shape: Triple Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 18W
Base: GX24D-2
Luminous Flux: 1200LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 4.8 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF18DT/827 |
| Base | GX24D-2 |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.8 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $20.99
-70%$20.99
$6.30Satco S4367 18W Triple Tube 2-Pin GX24D-2 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Description
Satco S4367 18W Triple Tube 2-Pin GX24D-2 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Shape: Triple Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 18W
Base: GX24D-2
Luminous Flux: 1200LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 4.8 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF18DT/827 |
| Base | GX24D-2 |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.8 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S4367 18W Triple Tube 2-Pin GX24D-2 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Shape: Triple Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 18W
Base: GX24D-2
Luminous Flux: 1200LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 4.8 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF18DT/827 |
| Base | GX24D-2 |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.8 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















