
Satco S6704 7W Single Tube 2-Pin G23 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Description
Satco S6704 7W Single Tube 2-Pin G23 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Shape: Single Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 7W
Base: G23
Luminous Flux: 400LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 5.3 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF7DS/841 |
| Base | G23 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 400 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.3 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 7W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $10.00
-70%$10.00
$3.00Satco S6704 7W Single Tube 2-Pin G23 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Description
Satco S6704 7W Single Tube 2-Pin G23 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Shape: Single Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 7W
Base: G23
Luminous Flux: 400LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 5.3 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF7DS/841 |
| Base | G23 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 400 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.3 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 7W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S6704 7W Single Tube 2-Pin G23 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Shape: Single Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 7W
Base: G23
Luminous Flux: 400LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 5.3 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF7DS/841 |
| Base | G23 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 400 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.3 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 7W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















