
Satco S6724 18W Quad Tube 2-Pin G24D-2 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Description
Satco S6724 18W Quad Tube 2-Pin G24D-2 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 18W
Base: G24D-2
Luminous Flux: 1250LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 6 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF18DD/841 |
| Base | G24D-2 |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 1250 |
| Maximum Overall Length (in) | 6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $19.00
-70%$19.00
$5.70Satco S6724 18W Quad Tube 2-Pin G24D-2 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Description
Satco S6724 18W Quad Tube 2-Pin G24D-2 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 18W
Base: G24D-2
Luminous Flux: 1250LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 6 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF18DD/841 |
| Base | G24D-2 |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 1250 |
| Maximum Overall Length (in) | 6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S6724 18W Quad Tube 2-Pin G24D-2 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 18W
Base: G24D-2
Luminous Flux: 1250LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 6 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF18DD/841 |
| Base | G24D-2 |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 1250 |
| Maximum Overall Length (in) | 6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















