
Satco S6726 26W Quad Tube 2-Pin G24D-3 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Description
Satco S6726 26W Quad Tube 2-Pin G24D-3 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 26W
Base: G24D-3
Luminous Flux: 1825LM
Color Temperature: 3000K
Maximum Overall Length: 6.8 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF26DD/830 |
| Base | G24D-3 |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Luminous Flux (LM) | 1825 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.8 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $19.00
-70%$19.00
$5.70Satco S6726 26W Quad Tube 2-Pin G24D-3 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Description
Satco S6726 26W Quad Tube 2-Pin G24D-3 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 26W
Base: G24D-3
Luminous Flux: 1825LM
Color Temperature: 3000K
Maximum Overall Length: 6.8 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF26DD/830 |
| Base | G24D-3 |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Luminous Flux (LM) | 1825 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.8 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S6726 26W Quad Tube 2-Pin G24D-3 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 26W
Base: G24D-3
Luminous Flux: 1825LM
Color Temperature: 3000K
Maximum Overall Length: 6.8 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF26DD/830 |
| Base | G24D-3 |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Luminous Flux (LM) | 1825 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.8 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















