
Satco S8315 9W Quad Tube 2-Pin G23-2 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Description
Satco S8315 9W Quad Tube 2-Pin G23-2 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 9W
Base: G23-2
Luminous Flux: 525LM
Color Temperature: 3000K
Maximum Overall Length: 4.3 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFD9W/830 |
| Base | G23-2 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 2 |
| Luminous Flux (LM) | 525 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.3 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Satco S8315 9W Quad Tube 2-Pin G23-2 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Description
Satco S8315 9W Quad Tube 2-Pin G23-2 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 9W
Base: G23-2
Luminous Flux: 525LM
Color Temperature: 3000K
Maximum Overall Length: 4.3 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFD9W/830 |
| Base | G23-2 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 2 |
| Luminous Flux (LM) | 525 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.3 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S8315 9W Quad Tube 2-Pin G23-2 Plug-In base 3000K fluorescent bulb
Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 9W
Base: G23-2
Luminous Flux: 525LM
Color Temperature: 3000K
Maximum Overall Length: 4.3 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFD9W/830 |
| Base | G23-2 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 2 |
| Luminous Flux (LM) | 525 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.3 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















