
Satco S8323 18W Quad Tube 2-Pin G24D-2 Plug-In base 3500K fluorescent bulb
Description
Satco S8323 18W Quad Tube 2-Pin G24D-2 Plug-In base 3500K fluorescent bulb
- Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
- Watts: 18W
- Base: G24D-2
- Luminous Flux: 1250LM - 75w incandescent equivalent
- Color Temperature: 3500K
- Maximum Overall Length: 6 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFD18W/841 |
| Base | G24D-2 |
| Color Temperature (K) | 3500K |
| Luminous Flux (LM) | 1250 |
| Maximum Overall Length (in) | 6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $9.99
-70%$9.99
$3.00More Images

Satco S8323 18W Quad Tube 2-Pin G24D-2 Plug-In base 3500K fluorescent bulb
Description
Satco S8323 18W Quad Tube 2-Pin G24D-2 Plug-In base 3500K fluorescent bulb
- Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
- Watts: 18W
- Base: G24D-2
- Luminous Flux: 1250LM - 75w incandescent equivalent
- Color Temperature: 3500K
- Maximum Overall Length: 6 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFD18W/841 |
| Base | G24D-2 |
| Color Temperature (K) | 3500K |
| Luminous Flux (LM) | 1250 |
| Maximum Overall Length (in) | 6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S8323 18W Quad Tube 2-Pin G24D-2 Plug-In base 3500K fluorescent bulb
- Shape: Quad Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
- Watts: 18W
- Base: G24D-2
- Luminous Flux: 1250LM - 75w incandescent equivalent
- Color Temperature: 3500K
- Maximum Overall Length: 6 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFD18W/841 |
| Base | G24D-2 |
| Color Temperature (K) | 3500K |
| Luminous Flux (LM) | 1250 |
| Maximum Overall Length (in) | 6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















