
Ushio 3000142 - CF26D/841 - 26W 4100K - 2 Pin G24d-3 Base - Double Tube CFL
Description
26W/Double Tube 2-Pin Base Compact Fluorescent Light Bulb
Specs
| Base | G24D-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 1800 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.8 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
More Images





Ushio 3000142 - CF26D/841 - 26W 4100K - 2 Pin G24d-3 Base - Double Tube CFL
Description
26W/Double Tube 2-Pin Base Compact Fluorescent Light Bulb
Specs
| Base | G24D-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 1800 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.8 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
26W/Double Tube 2-Pin Base Compact Fluorescent Light Bulb
Specs
| Base | G24D-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 1800 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.8 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
























