
GE 20W M156 PAR30L E26 High Intensity Discharge
Description
GE 20Watts M156 PAR30L Medium Screw E26 High Intensity Discharge Ceramic Metal Halide UV control open or enclosed fixtures hard glass 12,000 hours of life
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Beam Angle (deg.) | 15 |
| Beam Spread | Spot SP |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 81 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 3.75 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.75 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | PAR30L |
| Wattage (W) | 20W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
Additional Info
Original: $35.63
-70%$35.63
$10.69More Images


GE 20W M156 PAR30L E26 High Intensity Discharge
Description
GE 20Watts M156 PAR30L Medium Screw E26 High Intensity Discharge Ceramic Metal Halide UV control open or enclosed fixtures hard glass 12,000 hours of life
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Beam Angle (deg.) | 15 |
| Beam Spread | Spot SP |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 81 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 3.75 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.75 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | PAR30L |
| Wattage (W) | 20W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
GE 20Watts M156 PAR30L Medium Screw E26 High Intensity Discharge Ceramic Metal Halide UV control open or enclosed fixtures hard glass 12,000 hours of life
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Beam Angle (deg.) | 15 |
| Beam Spread | Spot SP |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 81 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 3.75 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.75 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | PAR30L |
| Wattage (W) | 20W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















