
GE 73057 CMH 70W U 930 G8.5 ULR T4.5 HID ConstantColor Ceramic Metal Halide
Description
High Intensity Discharge Ceramic Metal Halide CMH 70W U930 G8.5 ULR
Specs
| Base | G8.5 2-Pin |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 88 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Luminous Flux (lm) | 6500 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.56 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | T4.5 |
| Wattage (W) | 70W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Original: $155.00
-70%$155.00
$46.50More Images

GE 73057 CMH 70W U 930 G8.5 ULR T4.5 HID ConstantColor Ceramic Metal Halide
Description
High Intensity Discharge Ceramic Metal Halide CMH 70W U930 G8.5 ULR
Specs
| Base | G8.5 2-Pin |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 88 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Luminous Flux (lm) | 6500 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.56 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | T4.5 |
| Wattage (W) | 70W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
High Intensity Discharge Ceramic Metal Halide CMH 70W U930 G8.5 ULR
Specs
| Base | G8.5 2-Pin |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 88 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Luminous Flux (lm) | 6500 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.56 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | T4.5 |
| Wattage (W) | 70W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |


















