
Sylvania 8w T5 Cool White 4200k PreHeat Fluorescent Tube Light
Description
8 watts T5 Cool White 4200k PreHeat Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F8T5CW |
| Base | Miniature Bi-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 60 |
| Color Temperature (K) | 4200K |
| Luminous Flux (LM) | 390 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | T5 12 inch |
| Wattage (W) | 8W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Sylvania 8w T5 Cool White 4200k PreHeat Fluorescent Tube Light
Description
8 watts T5 Cool White 4200k PreHeat Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F8T5CW |
| Base | Miniature Bi-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 60 |
| Color Temperature (K) | 4200K |
| Luminous Flux (LM) | 390 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | T5 12 inch |
| Wattage (W) | 8W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
8 watts T5 Cool White 4200k PreHeat Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F8T5CW |
| Base | Miniature Bi-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 60 |
| Color Temperature (K) | 4200K |
| Luminous Flux (LM) | 390 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | T5 12 inch |
| Wattage (W) | 8W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |















