
Philips 23w PAR38 Warm White 2700k 120D Fluorescent Light Bulb
Description
23 watts PAR38 Warm White 2700k 120 degree Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/A PAR38 23W |
| Base | E26 Medium Screw |
| Beam Angle (deg.) | 120 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 4.803 |
| Luminous Flux (LM) | 1300 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.377 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | PAR38 |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $26.99
-70%$26.99
$8.10Philips 23w PAR38 Warm White 2700k 120D Fluorescent Light Bulb
Description
23 watts PAR38 Warm White 2700k 120 degree Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/A PAR38 23W |
| Base | E26 Medium Screw |
| Beam Angle (deg.) | 120 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 4.803 |
| Luminous Flux (LM) | 1300 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.377 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | PAR38 |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
23 watts PAR38 Warm White 2700k 120 degree Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/A PAR38 23W |
| Base | E26 Medium Screw |
| Beam Angle (deg.) | 120 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 4.803 |
| Luminous Flux (LM) | 1300 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.377 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | PAR38 |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
















