
Satco 21.4w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Clear Bulb
Description
Satco 21.4w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 21.4W
- Volts: 28V, Shape: S8
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Lumens: 21L
- Rated Life: 2000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 21.4W |
| Volts | 28V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 21L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 2000 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Satco 21.4w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Clear Bulb
Description
Satco 21.4w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 21.4W
- Volts: 28V, Shape: S8
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Lumens: 21L
- Rated Life: 2000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 21.4W |
| Volts | 28V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 21L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 2000 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 21.4w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 21.4W
- Volts: 28V, Shape: S8
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Lumens: 21L
- Rated Life: 2000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 21.4W |
| Volts | 28V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 21L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 2000 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
















