
Satco 24w RP11 miniature BA15d DC Bay base 6.2v Clear Finish Bulb
Description
Satco 24w RP11 miniature BA15d DC Bay base 6.2v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 24W
- Volts: 6.2V, Shape: RP11
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 32L
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 24W |
| Volts | 6.2V |
| Shape | RP11 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 32L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 2.25 |
| MOD | 1.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $16.00
-70%$16.00
$4.80Satco 24w RP11 miniature BA15d DC Bay base 6.2v Clear Finish Bulb
Description
Satco 24w RP11 miniature BA15d DC Bay base 6.2v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 24W
- Volts: 6.2V, Shape: RP11
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 32L
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 24W |
| Volts | 6.2V |
| Shape | RP11 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 32L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 2.25 |
| MOD | 1.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 24w RP11 miniature BA15d DC Bay base 6.2v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 24W
- Volts: 6.2V, Shape: RP11
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 32L
- Rated Life: 200 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 24W |
| Volts | 6.2V |
| Shape | RP11 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 32L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 200 |
| Physical | |
| MOL | 2.25 |
| MOD | 1.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
















