
Philips 9w Bullet Candelabra 2700k Warm White E26 Fluorescent Light Bulb
Description
9 watts Bullet Candelabra 2700k Warm White E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/A Can T2 9W |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.633 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 410 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.578 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Bullet |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Philips 9w Bullet Candelabra 2700k Warm White E26 Fluorescent Light Bulb
Description
9 watts Bullet Candelabra 2700k Warm White E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/A Can T2 9W |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.633 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 410 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.578 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Bullet |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
9 watts Bullet Candelabra 2700k Warm White E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/A Can T2 9W |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.633 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 410 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.578 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Bullet |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |


















