
Philips 9w EL/A Globe G25 T3 2700k Warm White Fluorescent Light Bulb - 3 Pack
Description
This item is currently discontinued, please check SKU 417352 for related / replacement item.9 watts EL/A Globe G25 T3 2700k Warm White E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | BC-EL/A G25 T3 9W |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 3.149 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Incandescent Equivalent (W) | 40 |
| Luminous Flux (LM) | 500 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.409 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Globe G25 |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $21.59
-70%$21.59
$6.48Philips 9w EL/A Globe G25 T3 2700k Warm White Fluorescent Light Bulb - 3 Pack
Description
This item is currently discontinued, please check SKU 417352 for related / replacement item.9 watts EL/A Globe G25 T3 2700k Warm White E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | BC-EL/A G25 T3 9W |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 3.149 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Incandescent Equivalent (W) | 40 |
| Luminous Flux (LM) | 500 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.409 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Globe G25 |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
This item is currently discontinued, please check SKU 417352 for related / replacement item.9 watts EL/A Globe G25 T3 2700k Warm White E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | BC-EL/A G25 T3 9W |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 3.149 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Incandescent Equivalent (W) | 40 |
| Luminous Flux (LM) | 500 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.409 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | Globe G25 |
| Wattage (W) | 9W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |


















