
Philips 360w ED37 Clear E39 4000k Cool White Switch Start HID Bulb
Description
Philips 360 watts ED37 shape Clear E39 mogul screw base 4000k Cool White Switch Start high intensity discharge Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MP360/BU/EW 6PK |
| EAN/UPC | 046677130671 |
| Material | 928601179201 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 65 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Luminous Flux (LM) | 34200 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED37 |
| Wattage (W) | 360W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Original: $62.63
-70%$62.63
$18.79More Images


Philips 360w ED37 Clear E39 4000k Cool White Switch Start HID Bulb
Description
Philips 360 watts ED37 shape Clear E39 mogul screw base 4000k Cool White Switch Start high intensity discharge Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MP360/BU/EW 6PK |
| EAN/UPC | 046677130671 |
| Material | 928601179201 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 65 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Luminous Flux (LM) | 34200 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED37 |
| Wattage (W) | 360W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 360 watts ED37 shape Clear E39 mogul screw base 4000k Cool White Switch Start high intensity discharge Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MP360/BU/EW 6PK |
| EAN/UPC | 046677130671 |
| Material | 928601179201 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 65 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Luminous Flux (LM) | 34200 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED37 |
| Wattage (W) | 360W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















