
Philips 320w ED37 Pulse Start 3800K White Metal Halide Light Bulb
Description
Philips 320 watts ED37 shape Pulse Start 3800K White Metal Halide Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MP320/BU/PS/ED37 6PK |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 3800K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Luminous Flux (LM) | 29500 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED37 |
| Wattage (W) | 320W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Original: $62.63
-70%$62.63
$18.79More Images


Philips 320w ED37 Pulse Start 3800K White Metal Halide Light Bulb
Description
Philips 320 watts ED37 shape Pulse Start 3800K White Metal Halide Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MP320/BU/PS/ED37 6PK |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 3800K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Luminous Flux (LM) | 29500 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED37 |
| Wattage (W) | 320W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 320 watts ED37 shape Pulse Start 3800K White Metal Halide Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MP320/BU/PS/ED37 6PK |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 3800K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Luminous Flux (LM) | 29500 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED37 |
| Wattage (W) | 320W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
























