
Philips 320w ED37 Pulse Start E39 3700K Cool White Metal Halide Light Bulb
Description
Philips 320 watts ED37 shape Pulse Start E39 mogul screw base 3700K Cool White Metal Halide Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MP320/C/BU/PS/ED37 6PK |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 65 |
| Color Temperature (K) | 3700K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Luminous Flux (LM) | 27200 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED37 |
| Wattage (W) | 320W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $68.03
-70%$68.03
$20.41More Images


Philips 320w ED37 Pulse Start E39 3700K Cool White Metal Halide Light Bulb
Description
Philips 320 watts ED37 shape Pulse Start E39 mogul screw base 3700K Cool White Metal Halide Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MP320/C/BU/PS/ED37 6PK |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 65 |
| Color Temperature (K) | 3700K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Luminous Flux (LM) | 27200 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED37 |
| Wattage (W) | 320W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 320 watts ED37 shape Pulse Start E39 mogul screw base 3700K Cool White Metal Halide Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MP320/C/BU/PS/ED37 6PK |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 65 |
| Color Temperature (K) | 3700K |
| Diameter (in) | 4.625 |
| Luminous Flux (LM) | 27200 |
| Maximum Overall Length (in) | 11.5 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED37 |
| Wattage (W) | 320W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
























