
Philips 205w ED28 Coated 4100k E39 Energy Advantage CDM Allstart HID Light Bulb
Description
205 watts ED28 shape Coated 4100k E39 mogul screw base Energy Advantage CDM Allstart high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | 205W 4100K ED28 CO U EA AllStart |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 3.5 |
| Lamp Finish | Coated |
| Luminous Flux (LM) | 18000 |
| Maximum Overall Length (in) | 8.313 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 205W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $129.00
-70%$129.00
$38.70More Images

Philips 205w ED28 Coated 4100k E39 Energy Advantage CDM Allstart HID Light Bulb
Description
205 watts ED28 shape Coated 4100k E39 mogul screw base Energy Advantage CDM Allstart high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | 205W 4100K ED28 CO U EA AllStart |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 3.5 |
| Lamp Finish | Coated |
| Luminous Flux (LM) | 18000 |
| Maximum Overall Length (in) | 8.313 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 205W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
205 watts ED28 shape Coated 4100k E39 mogul screw base Energy Advantage CDM Allstart high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | 205W 4100K ED28 CO U EA AllStart |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 3.5 |
| Lamp Finish | Coated |
| Luminous Flux (LM) | 18000 |
| Maximum Overall Length (in) | 8.313 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 205W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















