
Philips 330w ED28 3900k E39 AllStart Clear HID Light Bulb
Description
Philips 330 watts ED28 Shape 3900k E39 Mogul Screw Base AllStart Clear HID Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | 330W 4K ED28 CL U EA AllStart |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature (K) | 3900K |
| Diameter (in) | 3.5 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 33000 |
| Maximum Overall Length (in) | 8.313 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 330W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
More Images

Philips 330w ED28 3900k E39 AllStart Clear HID Light Bulb
Description
Philips 330 watts ED28 Shape 3900k E39 Mogul Screw Base AllStart Clear HID Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | 330W 4K ED28 CL U EA AllStart |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature (K) | 3900K |
| Diameter (in) | 3.5 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 33000 |
| Maximum Overall Length (in) | 8.313 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 330W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 330 watts ED28 Shape 3900k E39 Mogul Screw Base AllStart Clear HID Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | 330W 4K ED28 CL U EA AllStart |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature (K) | 3900K |
| Diameter (in) | 3.5 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 33000 |
| Maximum Overall Length (in) | 8.313 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 330W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
























